Kariyerinin en tepesindeyken, bütün şarkıları herkesin dilindeyken ve herkes onu konuşurken Kesha birden bire nereye kayboldu? 18 yaşındayken ünlü prodüktör Dr. Luke tarafından keşfedilen Kesha’yı ilk olarak Katy Perry’nin I Kissed a Girl klibinde görmüştük.

Ama herkes tarafından Tik Tok şarkısıyla tanındı ve bir anda patlama yaptı.

2010 senesinde tüm şarkılarını kendisinin yazdığı Animal albümünü çıkartıyor tabi ki Dr. Luke prodüktürlüğünde…

Sonrasında singlelar albümler dur durak bilmeden kariyer basamaklarını tırmanıyor.

2013 yılında Pitbull ile yaptığı Timber düetiyle kariyerinin doruk noktasına ulaşıyor.

Fakat bir sene sonra kendisini geri çeken Kesha’nın ortaya kilo almış görüntüleri magazinciler tarafından yayınlanıyor ve sonrası malum klasik -insan demiyorum biliyorsunuz- kişilikler Kesha’ya yüklenmeye başlıyor. Evet evet sadece kilo aldığı için. Nasıl rezalet bir sektördür bu…

Sonrasında Kesha bulimiayla mücadele ettiğini açıklıyor. Ama asıl sakladığı en büyük sorununu 2014 tarihinde herkese açıklıyor. 14 sene boyunca birlikte çalıştığı Dr. Luke tarafından cinsel istismara uğradığını ve şiddet gördüğünü açıklıyor ve dava açıyor ve anlaşmasının feshini istiyor.

Bundan sonra işte işler kötüye gidiyor. O zamanlar an an davayı takip etmiştim ve davanın sonucu çıktığı andaki Kesha’nın tepkisi gözümün önünden gitmiyor.

Kesha’nın Dr.Luke ve Sony şirketiyle yaptığı anlaşma yüzünden başka bir firmadan albüm çıkartamaz, kendi adını kullanamaz, konserlere çıkamaz, şirketle çıkarttığı hiçbir şarkıyı konserlerde söyleyemez.

Firma ne Kesha ile anlaşmasını feshediyor ne de Kesha’nın yeni bir albüm çıkartmasına izin veriyor. Yani resmen piyasadan silmek için uğraşıyor.

2016 yılındaki davada Kesha haksız bulunuyor. Evet yaşadığı onca şeyden sonra Kesha’nın kariyerini kendisini istismar eden adama bağlıyor.

Kesha marka olan adını kullanmayı bırakıp doğum adı olan Kesha Rose ile sektöre tutunmaya çalışıyor.

Hala konserlerine ve müzik kariyerine devam etmesine rağmen eskisi gibi adını duymama sebebimizin ise hala hiçbir koşulda Kesha’ya yer vermemeleri ve onu tamamen bitirmek istedikleri olduğunu düşünüyorum.