İzlemez olaydım dediğim ama başlayıp tek oturuşta bitirdiğim Selling Sunset reality showuyla karşınızdayım.

Peki neymiş bakalım bu bizi kıskançlıktan ağlatan program.

Los Angeles’taki Oppenheim Grup adlı emlak şirketini ve bünyesinde çalışanların hayatını izliyoruz. Jason and Brett Oppenhein kardeşlerin sahip olduğu bu şirketin bünyesinde fıstık gibi en az 10 cm topuklular üzerinde  ”emlakçı” kadın ablalarımız çalışıyor.

Her bölüm satışa sunulan -ev demek istemiyorum ya çünkü onlar ev ise içinde yaşadığımız cisimler ne diye sorgularım- evler arasında 4 milyon dolardan aşağı ev görmedim şükür.

Öyle evler var ki gerçekten gözyaşım pıt…

Resmen ”paketle tatlım” diyip milyon dolarlık evleri bir çırpıda alıyorlar ya neyse…

Tabi koskoca showu sadece bunların olması izletmeye yetmez bunu da düşünmüşler ve neden olmasın diyip bir takım entrikalar kaoslar kavgalar katmışlar.

 

Hadi biraz kim kimdir ne olaylar dönüyor onlara bakalım

Jason and Brett Oppenheim kardeşler kendileri Orlando Bloom,  Kim Kardashian gibi bir çok ünlüye ev satmış kişiler, şirketin sahipleri. Ben bu ikisini sevdim öyle despot gıcık bir tavırları hiç yok, çalışanlara ailesiymiş gibi davranıyorlar.

Chrishell Hartley YENİ KIZ

Evet ilk gördüğünüzde ”Ben bu kızı bir yerden tanıyorum ama nereden” diye düşünüyorsunuz. Hemmen söylüyorum, kendisi bir çok film ve dizide oynamış olmasına ek şu anda baya popüler olan This Is Us dizisinin yıldızı Justin Hartley ile evli ikisi zaten Another Time filminde başrolü paylaşmışlardı.

Sürekli gülümseyerek gezen ya acaba gerçek mi yoksa sahte mi diye düşünmenize sebep olan bir yapısı var. Sonradan geldiği için ilk başlarda bir miktar dışlanıyor ve ortalığı karıştırıyor (bilerek mi bilmeden mi bu konuda hala emin olamıyorum)

Mary Fitzgerald 

En çok sevdiğim karakter olabilir. Gayet net sağlam duran ortalık karıştırmayan fikrini açıkça söyleyen ve dramalardan olabildiğince uzak kalan biri. Asıl bomba olan şirketin sahiplerinden biri olan Jason’la dört sene önce sevgili olmaları. İlişkileri bittikten sonra gayet iyi iki arkadaş ve meslektaş olduklarını söylüyorlar ama ben bilemiyorum yani sonuçta hepsi sürekli bir arada.

 

Romain Bonnet

Ama nişanlısı hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim kendisi inanılmaz itici, öyle bir konuşması var ki bir cümleyi tamamlaması için yaklaşık 5 dakika geçmesi gerekiyor.

Heather Young

Kendisi pek bir minnoş ama nereye itersen oraya gidebilecek biri, millet çatır çatır kavga ederken kesinlikle olaylara karışmamaya çalışıyor içkisini yudumlayarak sessiz sessiz dedikodu dinliyor. Ama çok güzel ya fazla güzel ne zaman ekrana çıksa ağzım beş karış açık kendisine bakıyorum.

 

Ortalık karıştığında sinsice kaçmaya çalışırken ben

Davina Potratz

Ben kendisine ”Gıcık” demeyi tercih ediyorum. Çok fazla dikkat çekemediği için ortalığı karıştırmayı tercih eden biri. Silik bir karakter zaten kendisi, bir miktar instagram stalku yaptığımda hepsinin ortalama 100 binin üstünde takipçisi varken, kendisinin takipçi sayısı 5.000( bir miktar buna güleceğim)

Maya Vander

Tam bir profesyonel hiç kimseye karışmıyor bir şekilde ortalık karıştığında da ucu hiç kendisine değmiyor. Kimin kiminle best friend mertebesinde olduğunu hala çözemedim gerçi ama bir miktar hem gruba dahilmiş gibi olup hem aralarına karışmıyor.

Christine Quinn

Geldik baş yelloza.. İlk gördüğümde Allahım bu nasıl bir güzellik barbie bebek gibi demiştim (sarışın insanlara zaafım var kendimi tutamıyorum napayım). İzledikçe insanın sinir katsayısını tavana fırlatan bir kişi. Eli her boş kaldığınında birisinin kuyusunu kazmaya bayılıyor. Ana ortalık karıştırıcı mikser hatun kendisi sanıyorum ki kavga etmediği tek bir karakter bile kalmadı.

Bu nasıl bir kuafördür Allahım

Topuklu ayakkabılarıyla tıkır tıkır gezip milyon dolarlık evlerden 100.000 tllik komisyonlar alıp her akşam alem yapıyorlar.Parti yapmak için her minik sebebi kullanıyorlar. Zenginlikten midir neden bilmem sürekli parlıyorlarmış gibi geliyor bana.

 

Ben inanılmaz eğlendim izlerken aslında çıtır çerez akıp gidiyor. Heyecanla 2. sezonunu bekliyorum.